
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 22.48 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 18 |
| Height | 5.08 mm |
| Thickness | 4.57 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 650 kHz |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 35 V |
| Min Supply Voltage | 7 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Quiescent Current | 14 mA |
| Max Frequency | 650 kHz |
| Topology | Flyback, Push-Pull, Boost |
| Switching Frequency | 650 kHz |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 100 ns |
| Rise Time | 300 ns |
| Nominal Input Voltage | 15 V |
| Duty Cycle | 49 % |
| Max Duty Cycle | 50 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Max Input Voltage | 35 V |
| Min Input Voltage | 7 V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Function | Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down |
Stock: 1020
Distributors
pcbx
Unit Price$3.01020
Ext.Price$3.01020
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.01020 | $3.01020 |
| 10 | $2.99738 | $29.97380 |
| 25 | $2.57890 | $64.47250 |
| 50 | $2.21885 | $110.94250 |
| 100 | $1.90906 | $190.90600 |
| 300 | $1.83229 | $549.68700 |
| 500 | $1.75859 | $879.29500 |
| 1000 | $1.70815 | $1708.15000 |
| 3000 | $1.64456 | $4933.68000 |
| 5000 | $1.58333 | $7916.65000 |
